همان طور که قول داده بودم اموزش حرکت دنده عقب رفتن با تریلی را در این مطلب می خوانید

موارد مهم و زیادی در ساختار و اندازه تریلی وجود دارد که باعث شود یک مسیر را به نحوی عالی دنده عقب بروید و موجب حیرت مردم عادی و رانندگان  آماتور شوید.

در این مطلب نحوه دنده عقب رفتن با تریلی براتون تهیه شده است. به ادامه مطلب مراجعه کنید...

 

 

موارد مهمی که لازمه ی یک حرکت بی نقص است:

1- تریلی و کشنده باید به لحاظ ابعاد و اندازه مناسب یکدیگر باشند ( هر چقدر محورهای تریلی به محور های کشنده نزدیک باشد شعاع کمتری را برای زاویه گرفتن تریلی خواهد داشت )

2- کشنده اگر بی دماغ باشد دور فرمان شما بیشتر خواهد بود و این برتری باعث ایجاد فرمان پذیری بهتر و ایجاد اعمال زاویه به محور تریلی می شود

3- کشنده های 2*4 یا همان تک ، قابلیت بهتری نسبت به کشنده های جفت یا 4*6 دارد و از قدرت مانور بهتری برخوردار است.

 

مراحل نخست شروع حرکت با دنده عقب :

1- خونسردی خود را حفظ کرده و به آرامی حرکت دنده عقب را شروع کنید.  تریلی یک کامیون دو تیکه بوده یا کامیون های مفصل دار نیز به آن گفته می شود که در حرکت دنده عقب بر خلاف خودروهای معمولی فرمان را باید برعکس چرخاند. اگر قصد حرکت به چپ را داریم فرمان را به راست می چرخانیم و اگر قصد حرکت به راست را داریم فرمان را  به چپ می چرخانیم.

توجه داشته باشیدتوسط آینه به دقت به عقب نگاه می کنیم و هرچقدر سرعت حرکت ما کم باشد بهتر است برای اینکه فرصت جبران اشتباه قبلااز قیچی شدن وجود دارد.

2- اگر قصد حرکت دنده عقب به چپ را دارید که به اصطلاح ال  به چپ می گویند، می توانید از پنجره به پشت نگاه کنید و به آهستگی حرکت را شروع کنید. بهتر است پیاده شوید و پشت تریلی از وجود مانع و اشیا و خودروها کنترل کنید.

  

 

3- برای حرکت دنده عقب به راست یا همان ال به راست، در سمت راست کابین کشنده سه آینه وجود دارد :

آینه اصلی و آینه قیچی و دیگری آینه جدول

وقتی دید شما از آینه اصلی محدود می شود پشت تریلی از آینه قیچی پدیدار می شود و می توانید با دقت مسیر دنده عقب را کنترل کنید ولی آینه جدول، دیوار و مانع هایی که در دید کور کشنده شما هستند را برای شما  نمایش  می دهد.با تمرین و دقت کم کم مهارت شما افزوده خواهد شد

.